אריזות מתחשבות יותר בסביבה

רכישות האונליין בעולם הולכות וגדלות ועימן פסולת הפלסטיק והצורך הגדל למצוא פתרונות חדשים לשיטות אריזה מתחשבות יותר בסביבה.

קבוצת H&M משיקה אריזה חדשנית למשלוחים העשויה מנייר וניתנת לשימוש חוזר ולמחזור. 

פלסטיק הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר של תעשיית האופנה. נעשה בו שימוש לא רק בחומרים סינתטיים כמו פוליאסטר אלא גם בקולבים, תגים, שקיות לשימוש חד פעמי וכן ב-Polybags (מעטפות ואריזות פלסטיק המשמשות לשינוע מגוון מוצרים). כאשר מדובר באריזות, פלסטיק משמש בחלקו להגנת המוצרים מנזקים וגם למניעת פסולת, עובדה שמקשה עוד יותר על החלפתו בפתרון אחר. על כן, נשאלה השאלה כיצד אפשר למנוע מהאריזות להפוך לפסולת בעצמן ובמקביל לספק מוצר באיכות גבוהה?

 

אריזות טובות יותר ללקוחות שלנו ולסביבה

קבוצת H&M פיתחה אריזה חדשנית עבור כלל מותגי הקבוצה, במרכזה, שקיות העשויות מנייר המיוצר בתהליך שזכה לתקן סביבתי, כאשר שקיות אלו ניתנות למחזור מיד עם פתיחתן. עם עליית חנות האונליין החדשה, גם לקוחותנו בישראל יקבלו כל משלוח באריזה מתחשבת יותר בסביבה.

עד כה הושק פתרון האריזה החדש ללקוחות של COS,  ARKET, Monki ו-Weekday  ברחבי העולם. H&M החלו ביישום הפתרון בשווקים נבחרים בהם ישראל ומאמץ זה ימשיך ויתרחב בחודשים הבאים על מנת להגיע לכמה שיותר לקוחות ברחבי העולם.  

פתרון האירוז החדש יסייע לקבוצת H&M להגיע ליעד של אסטרטגיית אריזה מעגלית, הכוללת צמצום של 25% בהיקף האריזות, שימוש חוזר באריזות, מחזורן או הפיכתן לקומפוסט עד 2025. בשילוב עם פעולות נוספות, יוזמה זאת תרמה לצמצום של 4.7% בנפח הפלסטיק ב-2019, השוות ערך ליותר מ-1,000 טונות של פלסטיק.